Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Як підготувати дитину до школи вдома?

IT STEP Academy

Освіта для дітей

20.07.2022

585 переглядів

Коли дитина йде до школи – це завжди складно, не важливо, перший це клас чи останній. Підготовка дитини до школи – то важкий та кропіткий процес для батьків. І це окрім придбання посібників для навчання, одягу для школи та необхідних пристроїв. Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня. Сьогодні поговоримо про те, як допомогти дитині підготуватись вдома, а ще розкажемо про одну крутезну програму, якщо вам не вистачає часу займатись цим самостійно.

Підготовка до школи та що до неї входить?

Що ж входить до цієї тривалої роботи та що означає підготовка до школи? Насамперед це ознайомлення дитини зі школою та шкільним навчанням, особливо, якщо це першокласник. Якщо ж дитина в школі вже не вперше, то буде не зайвим підготувати її до наступного року. Кожен наступний рік зазвичай важчий за попередній, тому готовий до навчання учень отримує менше стресу з початком навчального року, ніж той, що не проходив підготовку влітку. Тому підготовка дитини до школи: програма, що розробляється для полегшення навчання під час навчального року.

Види домашньої підготовки до школи

 1. Освітня програма навчання на наступний рік від Міністерства освіти. Батьки беруть у відділі освіти або на офіційному сайті спеціальний звіт програми на кожен предмет, а дитина готується вдома до кожної теми окремо. Це нелегкий метод, адже учневі треба здебільшого працювати самостійно. 
 2. Репетиторство. Це один з найпоширеніших методів, адже він звільняє батьків від проведення часу за освітніми матеріалами разом з дитиною. Підтягнути успішність за окремими предметами – це досить дієвий варіант. Учень отримує знання з тих предметів, які йому даються важче. Вчителі звертають увагу на пропущені знання та пробіли в інформації за попередній рік. З репетитором можна обговорити й часткове освоєння матеріалу з наступного класу. Таким чином, школяр підтягує знання з попереднього року і плавно входить в наступний рік.
 3. Спеціалізовані курси. Дещо схожий варіант з попереднім, але тут вже не вчитель приходить додому до учня, а сам школяр під’єднується до онлайн-занять з підготовки до школи. Курси можуть бути як з однієї дисципліни, так і комплексні. Можна обрати окремі предмети, або ж попросити провести аналіз знань дитини й тільки тоді вирішити, що саме їй необхідно допрацювати.
 4. Літні табори з предметною підготовкою. Наразі існує безліч літніх таборів, де діти не тільки граються, а й в ігровій формі отримують знання, які однозначно знадобляться в школі. Особливо такий метод підходить для учнів молодших класів. Підготовка дітей до школи в літньому таборі не навантажує дитину під час канікул та не змушує відчувати, що вона навчається ще й під час відпочинку. Ненав’язливий процес навчання, який викладачі вправно застосовують в таборах, скоріше заохочують дитину змагатися з самим собою та покращувати навички, щоб не виділятися на фоні інших дітей. Тому таке проведення часу добре впливає на учня і непомітно готує його до школи.
 5. Підготовка по відео. Нині в інтернеті є цікаві відео, які викладають вчителі з креативним підходом до навчання. По таких відео багато дітей отримують корисну інформацію з цікавими фактами. Вже давно сучасні педагоги помітили, що цікаві факти “по темі” діти слухають уважніше, ніж суху інформацію з підручника. Якщо подавати матеріал, не навантажуючи учня правилами чи речами, які треба запам’ятати, то йому буде приємно слухати вчителя і дізнаватися нові цікавинки. Ознайомлюючись з одним відео вдень, школяр отримує необхідні шкільні знання для підготовки до школи.

Якщо немає можливості відправити дитину на курси, до репетитора чи в табір, можна застосувати інший спосіб. Існує підготовка дитини до школи, вправи якої батьки можуть використовувати вдома самостійно. Для цього потрібно виділяти трохи часу щодня та готувати завдання самостійно. Перевага такого способу – це економічна вигода: дитина завжди на очах у батьків та є можливість батьками контролювати процес підготовки.

Вправи для домашньої підготовки до школи

 • Для майбутніх першокласників підійдуть вправи з письма, читання та лічби. Це найпростіші вправи, посібники з якими можна знайти в будь-якому магазині книг або шкільного та дошкільного приладдя. По пів години щодня, і дитина здобуде навички, які допоможуть їй перші півроку в школі відчувати себе успішним школярем. А це, своєю чергою, заохотить навчатися успішно й далі, оскільки результати приноситимуть задоволення.
 • Всі ті, хто йде не в перший клас, може скористатися підручниками з готовими завданнями чи з концентрованими правилами та формулами. Такі матеріали є в друкованому вигляді та в інтернеті. Інформація в посібниках виглядає, як параграф з темою в шкільному підручнику, але там менше лишньої інформації, а тільки формула і метод її застосування. Це дуже корисно, адже не відволікає на багато розмов та довге пояснення.
 • Підготовка учня до школи з  іноземної мови найкраще працює методом постійної практики в домашніх умовах. Найкорисніше, якщо хтось із батьків володіє мовою, яку вивчає їх дитина, і може спілкуватись з нею щоденно. Якщо ж ні, то продуктивно буде мати вдома записи розмов мовою, що вивчається, або фільми чи мультфільми, які дитина може дивитись без перекладу.
 • Підготовка з літературних предметів означає часте читання класики, розгляд різноманітних хрестоматій, а, якщо дитині важко дається читання, можна подивитися фільми на основі класичних творів. Багато дітей позитивно відгукуються про такий метод вивчення літератури, оскільки за одну-дві години можна освоїти цілий твір, при цьому вловити головну ідею та задум твору, не виділяючи на це половину дня. Звичайно, якщо завдання полягає в тому, щоб віднайти у творі особливі розмовні звороти, то книгу варто читати в друкованому варіанті, а не у вигляді відео чи аудіо.

IT-start: батькам - зручно, дітям - цікаво

Всі тата й мами хочуть, щоб їх діти були навчені та освічені. Але не завжди батькам вдається їм у цьому допомогти за відсутності часу чи достатніх знань в певній сфері. Завдяки багатьом програмам та вправам для підготовки до школи, діти можуть без перешкод готуватися до шкільного процесу вдома. І навіть без допомоги дорослих. 

Популярною серед діток, що навчаються в початковій школі, є комп’ютерна підготовка до школи. Таку підготовку надає програма IT-СТАРТ від IT Академії STEP. Програма пропонує вивчення основ програмування, навичок 3Д-моделювання, створення контенту та покращення особистих якостей учня, таких як аналітичне мислення, розвиток особистості та багато іншого.

IT-СТАРТ дає можливість дитині осягнути наступні навички та здібності:

 • відчувати себе впевнено на заняттях та концентрувати увагу на найбільш важливих аспектах;
 • проводити час з гаджетом корисно та продуктивно;
 • розвивати пам’ять, логічне мислення та вміння зосереджуватись;
 • отримати навички користування з комп’ютером, які знадобляться в майбутньому;
 • навчитись розуміти, де в мережі інтернет безпечно, а де - ні.

Термін навчання за програмою  IT-СТАРТ триває 2 роки, за цей час школяр вивчає наступні теми та предмети:

 • початковий курс;
 • фотографування та YouTube;
 • робототехніка;
 • мультиплікація;
 • 3Д-моделювання;
 • Scratch;
 • Stop motion;
 • конструювання роботів;
 • Аніматор;
 • Adobe Spark;
 • Minecraft Education.

Навчання проходить у формі гейміфікації, що однозначно цікаво усім школярам. практичні навички переважають над теорією, тому діти не нудьгують на заняттях.

Прозоре оцінювання та доступ батьків до електронного щоденника учня - функції, які не отримаєш у звичайній школі чи курсах-оффлайн.
Всередині програми діє валюта StepCoin, завдяки якій освоювати нові знання дитині стає ще цікавіше, адже це мотивує здобувати нові навички, за які дають віртуальні кошти на апгрейд аккаунта в програмі.

З  IT-СТАРТ учень не тільки підготується до шкільного процесу, а й познайомиться зі світом  IT-технологій, що в майбутньому може визначити його подальший шлях.

Дорогі батьки! Вам вирішувати, як саме дитина буде готуватись до школи: самостійно чи з вашою допомогою. Але, якщо ви бажаєте звільнити власний час, і при цьому дати дитині найкраще - тоді запрошуємо у цікавий світ IT-start!
 Автор:

IT STEP Academy

Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи. Шарль Луї Монтеск'є

Освіта для дітей

Як підготувати дитину до школи вдома?

Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня

Коли дитина йде до школи – це завжди складно, не важливо, перший це клас чи останній. Підготовка дитини до школи – то важкий та кропіткий процес для батьків. І це окрім придбання посібників для навчання, одягу для школи та необхідних пристроїв. Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня. Сьогодні поговоримо про те, як допомогти дитині підготуватись вдома, а ще розкажемо про одну крутезну програму, якщо вам не вистачає часу займатись цим само

ШАГ логотип

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Безкоштовні пробні IT-уроки до Міжнародного дня захисту дітей в рамках Освітнього Хабу Хмельниччини

Освіта  - основний фундамент виховання мудрих, свідомих та сильних українців та українок. Комп`ютерна академія IT STEP - партнер масштабного проєкту Освітній хаб Хмельниччини від Міністерства освіти і науки України, Хмельницької обласної військової адміністрації, Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької ОВА, ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти», Асоціації інноваційної та цифрової освіти. В рамках проєкту ми проведемо безкоштовні пробні IT-уроки для дітей 7 - 14 років, приурочені  до Міжнародного дня захисту дітей 2022.

ШАГ логотип