Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Як правильно увійти до IT. Коли немає роботи чи думаєте, що не є компетентними для посади

IT STEP Academy

Освіта для дорослих

29.09.2022

5546 переглядів

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання.

Джуна важче конкурувати на ринку за місце в компанії. З початку 2022 року кількість вільних вакансій зменшилась на 56%, а обсяг резюме на біржах зріс на 23%.

Редакція Комп'ютерної Академії IT STEP ділиться, як стати айтішником з нуля та знайти правильний підхід до професії. Щоб ніколи не залишатися без роботи та практики.

Як увійти в IT без досвіду. Крок 1 — вам цікава ніша і ви шукаєте будь-яку безкоштовну інформацію

Цікавитись IT без знань, як влаштована кухня професій, ким можна працювати та скільки отримують фахівці – наче шукати голку у стозі сіна. Спочатку цікаво. Але мотивація згасає і здається, що все марно.

Приберіть невизначеність. Для цього проведіть дослідження IT-простору:

 • Перегляньте канали Youtube про професії в IT.

 • Почитайте статті новачків на Habr та Dou.

 • Попитайте друзів із IT-середовища. Але пам'ятайте, що думка людини є суб'єктивною.

 • Прочитайте форуми. А краще – заведіть тему на Dou, Habr, Reddit чи Quora.

Складіть список перспективних професій. Перелік допомагає не лише визначитись із спеціальністю. Ви знайомитесь зі сленгом та технічними термінами. Заглиблюєтесь в тусовку IT-фахівців.

Список – професія, обов'язки та ключові навички. Чим детальніше розпишете, тим легше ухвалити рішення на користь чогось одного

А може вам не подобається розробка продуктів, а ви хочете керувати проектами? Дивіться у список, зіставляєте навички та аргументовано обираєте.

Крок 2 – розвивайте професійні компетенції

А якщо не вибрали, з боку якої професії увійти в айті, загляньте на  безкоштовні вступні вебінари від Академії.

Кожна професія має пул навичок. Ви могли їх вже записати до списку. А якщо ще не зробили, подивіться, що вимагають компанії на сайтах. Якщо у 2-3 компаніях однакові вимоги до того ж розробника — пишіть у список. Так ви створили путівник — що потрібно вчити, щоб стати айтішником.

Нижче ми розписали головні компетенції для тих, хто планує працювати із програмним забезпеченням:

 • Операційні системи Mac, Linux та Windows. Знання кожної ОС допоможе адаптуватись під завдання клієнта. Йому не доведеться шукати розробника, який напише антихакерський софт на Linux або віджет для Google у Windows.

 • Кібербезпека. Продукти вашої компанії повинні захищатися від хакерських атак та вірусів. Тому знати поняття шифрування, брандмауерів — обов'язково. Як розробнику, так і суміжним спеціальностям.

 • Мережеві технології – маршрутизація, доступ до мережі, IP-служби.

 • Навички спілкування, переговорів. Розробники з 12-16-годинним графіком переписуються з менеджерами. Або презентують проекти керівникам.

Не забувайте про навички спілкування. Ви не робот, а людина. І рухаєтесь у IT, щоб робити продукти для аудиторії.

Крок 3 — отримайте диплом в IT

Колеги-самоучки зіштовхуються з однотипними помилками, працюють без наставника-експерта та не знають: як правильно, а як не варто робити.

За статистикою, лише 15% фахівців вмотивовані вчитися та працювати над однотипними завданнями

Страждає не лише мотивація. Ви витрачаєте час. Візьмемо курс IT STEP «Розробка програмного забезпечення». Час навчання – 2.5 роки. Це вдвічі менше, ніж у ВНЗ.

На скорочення часу вплинув єдиний чинник. В інституті ви навчаєтесь самостійно 90%. Приходьте на заняття із результатом. На курсах IT STEP теорія та практика заснована на роботі студент-викладач, студент-колеги. Ви знаєте, до кого звернутися, а не шукаєте відповіді в Інтернеті.

Диплом впливає і кар'єру. Аналіз сайтів працевлаштувань показав, щоб стати айтішником, потрібен диплом бакалавра або сертифікат випускника технічної спеціальності.

Крок 4 – більше практикуйтесь. Як на курсах, так і поза стінами Академії.

Портфоліо розробника – перевага перед конкурентами. Ви маєте що показати. А компанія бачить, як компетентного гравця бере на роботу. У Комп'ютерній Академії IT STEP не забули про цей важливий крок — крім диплому за 2.5 роки навчання, випускники отримують величезне портфоліо для обраної спеціальності.

Ось ще 4 способи, як доповнити портфоліо і стати ціннішим в очах потенційного керівника:

 1. Особисті проекти. Спробуйте Багхантінг, беріть участь у змаганнях чи стипендіальних програмах. Це не лише цікаво, а й прибутково. За одну помилку компанії сплачують від $50.

 2. Влаштуйтеся Trainee у фірму. Необов'язково шукати IT-компанію, щоб працювати за фахом. У промисловості, медицині, банківському секторі бракує айтішників.

 3. Фріланс. Перший проект може як успіхом — швидко знайшли, поспілкувалися з клієнтом і виконали замовлення. Або тривалим очікуванням, пошуком та нестачею мотивації. На біржі багато конкурентів, і всі хочуть ласий шматочок.

 4. Вчіть тому, чого самі досягли. Заведіть блог на сайті, знімайте відео на Youtube або пишіть до Telegram. Спосіб розвиває не лише нетворкінг, а й дає гроші від реклами.

Усі додаткові навички, досвід роботи вказуйте у резюме. Знадобиться для наступного етапу.

Крок 5 — станьте бездоганним спікером на співбесіді

Ви отримали диплом, напрацювали портфоліо. Може, вже знайшли компанію та відправили резюме.

Далі – співбесіда. Страх початківця, інтроверта та соціопата.

На інтерв'ю рекрутери ставлять питання технічного та поведінкового характеру. Технічні показують ваші знання у спеціальності. А поведінкові – ставлення до  інших, поведінка у команді, цінності та переконання.

Головне – не соромтесь. Уявіть, що ви виступаєте перед величезною аудиторією. Ви топовий спікер, на кшталт Стіва Джобса. Він не соромиться говорити відкрито, жартувати та спілкуватися з публікою. І він така сама людина, як і ви — зі страхами, переживаннями та проблемами.

Будьте, як Стів Джобс. Не соромтеся та розкривайте себе на співбесіді. Буває, що фахівець класний, але про нього нічого не довідалися. Людина замкнулася в собі і нічого не видала з портфоліо, над яким працювала 2.5 роки. Робота втрачена.

Люди люблять балакучих. Не виходить – тренируйтесь. Прочитайте книгу «Cracking The Coding Interview». В ній 189 питань із співбесід розробників на Amazon, eBay, Microsoft.

Сумніватися у виборі професії — не погано. Ви вже на крок вперед, тому що думаєте про профільну освіту та курси. Якщо потрібна допомога, питайте на сайті. Закриємо всі гештальти та сумніви. Допоможемо вибрати правильну спеціальність.Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Дизайн

3D візуалізатор - професія майбутнього

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію.

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію.   Мистецтво 3D візуалізації проникає у багато сфер нашого життя. Від архітектури і дизайну інтер'єру до реклами та промислового проектування – скрізь можна знайти сліди роботи 3D візуалізаторів. Ми розглянемо, які завда

ШАГ логотип

Soft-skills

Як знайти роботу junior спеціалісту без досвіду роботи

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці.

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці.   Однак, незважаючи на потребу компаній у нових спеціалістах, пошук роботи для junior'ів без досвіду може стати певним викликом при конкуренції з досвідченішими кандидатами. Також, не завжди просто зрозуміти, які компетенції

ШАГ логотип

Soft-skills

10 кращих технік тайм-менеджменту для айтішника

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.   У нашій статті ми представимо вам 10 найкращих технік тайм-менеджменту, спеціально підібраних для айтішників. Ви дізнаєтеся про різні стратегії, які допоможуть вам оптимізувати використ�

ШАГ логотип

SMART - цілі: найкращий помічник у плануванні для програмістів

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.   Знайомство з концепцією SMART-цілей SMART - це акронім, який описує основні характеристики ефективної мети: Specific (конкретна), Measurable (вимірна), Achievable (досяжна), Relevant (пов'язана з поточними завданнями та цілями) та Time-bound (обмежена за часом). Кожен із цих аспектів �

ШАГ логотип

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності