Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Чому варто обрати фах розробника програмного забезпечення?

IT Step Academy

12.04.2022

1212 переглядів

У розмовній мові людей, пов’язаних зі сферою ІТ, часто називають «програмістами». Але це поняття – доволі розмите і не дає уявлення про те, у чому полягає діяльність конкретного фахівця. Адже в інформаційних технологіях багато різних підгалузей та спеціалізацій, в рамках яких функції спеціалістів значно відрізняються. А відтак розробник програмного забезпечення, тестувальник та системний адміністратор – це люди, які займаються зовсім різною діяльністю, хоча вся вона пов’язана з комп’ютерними технологіями. У цій статті ми розповімо, кому і чому варто обрати фах розробника програмного забезпечення.

Хто такий розробник програмного забезпечення?

Розробник програмного забезпечення – спеціаліст, який, використовуючи математичні моделі займається розробкою алгоритмів і програм. При цьому одні з них можуть займатися розробкою програмного забезпечення для певної структури, інші – розробкою операційних систем, роботою з мережами конкретних організацій, ще інші – роботою з глобальними мережами (Інтернет), веб-сторінками тощо.

Під час опанування професії розробника ПЗ студент має вивчити декілька мов програмування: С, С++, С#, PL-SQL, JavaScript, навчитися працювати з СУБД, володіти розміткою веб-сторінок HTML з використанням CSS тощо. Для розробника-початківця – це базовий набір знань, адже, виходячи на ринок праці, він ще не знає, з чим конкретно йому доведеться зіштовхнутися: розробляти спеціалізоване програмне забезпечення для великої компанії, ігри, мобільні додатки чи веб-сайти? А далі, обравши для себе спеціалізацію, можна поглиблювати свої знання і вдосконалюватися саме в обраній галузі.

Якими рисами має володіти розробник ПЗ?

Найголовніші вимоги, які ставляться до розробника програмного забезпечення – це добрі знання з математики та аналітичний склад розуму. Це базис, на якому ґрунтується оволодіння професією, однак, для того, аби стати хорошим програмістом, цього замало.

Потрібно бути наполегливим у вирішенні задач, але водночас гнучким, щоб застосовувати інші підходи, якщо обраний не дає потрібного результату. Важлива якість для програміста – здатність сприйняття нової інформації та досвіду колег, адже в сфері ІТ все змінюється надшвидкими темпами. Важливо, щоб розробник об’єктивно оцінював свої знання і розумів, що йому також властиво помилятися, а тому – експериментував, цікавився іншими способами вирішення задачі, читав, спілкувався з однодумцями та постійно прагнув до професійного розвитку.

Концентрація та посидючість є важливими рисами, якими має володіти розробник. Адже задачі, які нині їм доводиться розв’язувати, стають дедалі складнішими і часто не схожими на ті, які вони розв’язували ще вчора. Але та ж сама посидючість може зіграти і проти фахівця. Адже, якщо присвячувати роботі над завданням по 12-16 годин на день, то так і до професійного вигоряння недалеко.

І хоча це звучатиме дивно, але інколи навіть лінощі є позитивною рисою для програміста. Але не будь-які лінощі, а, так би мовити, «продуктивні», які допомагають розробнику винайти новий алгоритм, який можна було б застосовувати при розв’язанні типових задач, якщо такі виникатимуть в майбутньому.

Попит на професію

Розробники ПЗ вже зараз є одними з найбільш затребуваних фахівців на ринку праці, а зважаючи на темпи розвитку ІТ-галузі, ця професія, без сумніву, є однією з професій майбутнього. На дату написання цієї статті на сайті пошуку роботи Work.ua було оприлюднено 2073 вакансії розробників ПЗ в Україні. Варто зауважити, що ці спеціалісти можуть працювати віддалено, а тому поле для пошуків роботи для них не обмежується країною проживання. Можна, живучи в Україні, працювати на іноземну ІТ-компанію. За рівнем підготовки українські ІТ-спеціалісти не поступаються своїм іноземним колегам, єдине, на чому слід акцентувати увагу – якщо розробник працює на іноземну компанію, для нього великою перевагою буде вільне володіння англійською. У даному випадку вона потрібна не стільки для написання коду та правильної побудови алгоритмів, як для вільного спілкування та взаєморозуміння із замовником.

Оплата праці

Зарплата ІТ-спеціалістів – найбільш приваблива з усіх сфер ринку праці. Зрозуміло, що є внутрішні розшарування в оплаті праці між досвідченими розробниками і тими, хто тільки входить в професію, але це може слугувати додатковою мотивацією для новачків до підвищення свого професійного рівня.

За даними порталу DOU.ua у липні 2018 року середня заробітна плата програмістів JavaScript I Python рівня Senior сягала 3500 дол.США, С++ - близько 3400 дол.США, С#/.NET – 3300, PHP – 3000 дол.США.Автор:

IT Step Academy

міжнародний навчальний заклад, який спеціалізується на комп'ютерній освіті

Освіта для дітей

Як підготувати дитину до школи вдома?

Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня

Коли дитина йде до школи – це завжди складно, не важливо, перший це клас чи останній. Підготовка дитини до школи – то важкий та кропіткий процес для батьків. І це окрім придбання посібників для навчання, одягу для школи та необхідних пристроїв. Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня. Сьогодні поговоримо про те, як допомогти дитині підготуватись вдома, а ще розкажемо про одну крутезну програму, якщо вам не вистачає часу займатись цим само

ШАГ логотип

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Безкоштовні пробні IT-уроки до Міжнародного дня захисту дітей в рамках Освітнього Хабу Хмельниччини

Освіта  - основний фундамент виховання мудрих, свідомих та сильних українців та українок. Комп`ютерна академія IT STEP - партнер масштабного проєкту Освітній хаб Хмельниччини від Міністерства освіти і науки України, Хмельницької обласної військової адміністрації, Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької ОВА, ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти», Асоціації інноваційної та цифрової освіти. В рамках проєкту ми проведемо безкоштовні пробні IT-уроки для дітей 7 - 14 років, приурочені  до Міжнародного дня захисту дітей 2022.

ШАГ логотип